Konopie medyczne w kosmetykach

Konopie medyczne w kosmetykach

Konopie medyczne są składnikiem kosmetyków, takich jak kremy, szampony, czy maści. Kosmetyki te oprócz właściwości upiększających mają także działanie lecznicze, zaliczane są więc do kosmetyków specjalistycznych.

Konopie medyczne możemy znaleźć m. in. w różnych odmianach maści i kremów. W maściach podstawowym składnikiem jest olej konopny o odpowiednim stężeniu kanabinoidów. Kosmetyki konopne mają różne właściwości, w zależności od dodatków. Dodatki determinują stosowanie danej maści, np. do leczenia łuszczycy, pokrzywek, albo trądziku. Mogą nimi być np. wyciągi z drzewa herbacianego, nagietka, czy arniki, a także mirra (żywica) i torf.

konopie siewne cannabigold

Na rynku są dostępne maści z dodatkiem mięty pieprzowej, mającej właściwości rozgrzewające, olejku lawendowego stosowanego w leczeniu oparzeń, dodaje się też przeciwbakteryjny olejek cytrusowy, albo majeranek zmniejszający złuszczanie naskórka. Na rynku dostępne są także szampony i mydła, które mają właściwości przeciwłupieżowe, nawilżające i łagodzące.

Produkty z konopi nie zawierają psychoaktywnego THC, więc nie mają właściwości narkotycznych. Przedawkowanie zawartych w kosmetykach kanabinoidów jest niemożliwe, tym samym stosowanie kosmetyków konopnych jest bezpieczne.

Sprawdź też: olejek z konopi siewnych

 

źródło zdjęcia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Konopie_siewne

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s